MISTRZ ORTOGRAFII 2023

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> MISTRZ ORTOGRAFII 2023

Rozstrzygnięty został już XVI Szkolny Konkurs Ortograficzny, którego uczestnikami byli uczniowie szkół wchodzących w skład CKZiU. Młodzież zmagała się z tekstem dyktanda „Dylematy niestrudzonego nauczyciela języka polskiego”, sprawdzającego stopień opanowania zasad ortografii i interpunkcji. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w dniu 25 kwietnia w Technikum nr 4 Transportowym. Z rąk pani Dyrektor Ewy Bartosińskiej dyplomy i nagrody książkowe odebrało 23 uczestników ortograficznych potyczek.

Miło nam poinformować ,że w gronie laureatów konkursu znaleźli się następujący uczniowie:

Karol Świątek – zdobywca tytułu Mistrza Ortografii 2023 (Technikum nr 4 Transportowe)

Jakub Fidziński- II miejsce (Technikum nr 4 Transportowe)

Magdalena Tuszyńska - III miejsce (uczennica Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!