Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

W dniu 22 marca uczniowie klas pierwszych i drugich kształcący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli online w III Lotniskowych Targach Zawodoznawczych. Organizatorem Targów jest Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Tegoroczna edycja Targów pozwoliła słuchaczom na poznanie lotniska od środka. Uczniowie mieli możliwość spotkań ze zwykłymi ludźmi na niezwykłych stanowiskach pracy, dowiedzieli się, jak wygląda ich zakres obowiązków i ścieżka kariery oraz, co istotne - zajrzeli do tych części lotniska, w których zwykle nie mogliby przebywać. Młodzież poznała zagadnienia dotyczące funkcjonowania lotniska, ścieżki pasażera, ścieżki bagażu oraz obsługi statku powietrznego. Interesujące wywiady i spotkania on-line przybliżyły uczniom specyfikę zatrudnienia na różnych stanowiskach. Prelegenci zaprezentowali swoje miejsca pracy, opowiedzieli o zakresie swoich obowiązków. Był również czas na odpowiedzi na pytania oraz konkursy. W Targach wzięło udział ponad 30 przedstawicieli różnych firm, służb oraz działów Kraków Airport.