Krakowskie spotkanie z młodopolską sztuką

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Krakowskie spotkanie z młodopolską sztuką

Krakowskie spotkanie z młodopolską sztuką.

W ostatni październikowy wtorek, dokładnie w 110. rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego, młodzież Technikum nr 4 Transportowego uczestniczyła w wycieczce do stolicy Małopolski. Uczniowie drugich i trzecich klas, z pomocą pani przewodnik Cecylii Miski, odnajdywali w Krakowie ślady młodopolskich artystów. Zobaczyli między innymi: Katedrę na Wawelu, Dom Towarzystwa Lekarskiego, gmach Teatru im. Juliusza Słowackiego, Bazylikę św. Franciszka z Asyżu oraz słynną kawiarnię -Jamę Michalikową. Poprzez popularyzację twórczości artystów okresu Młodej Polski wycieczka była nie tylko interesującą lekcją języka polskiego, ale wpisała się też w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wyjazd zorganizowały polonistki Technikum nr 4: pani Joanna Czuber i pani Bożena Lasota.