Klasa 2KT w WS HUMANITAS

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Klasa 2KT w WS HUMANITAS

W dniu 9 grudnia uczniowie klasy 2KT wzięli udział w wykładzie dr hab. Adama Bodnara na temat "Czy prawo do czystego środowiska jest prawem człowieka?" który odbył się w Wyższej Szkole Humanitas. Młodzież miała możliwość zapoznania się z paradygmatem w podejściu do ochrony środowiska. Zostały prześledzone akty prawne i rozwój prawa krajowego i międzynarodowego w zakresie ochrony środowiska oraz orzecznictwo sądów.  Zwrócono także uwagę na zapisy widniejące w Konstytucji RP, odnoszące się do praw przyszłych pokoleń, które powinniśmy wcielać w życie. Po tak obszernym materiale źródłowym żaden z uczestników wykładu nie miał wątpliwości, że należy chronić środowisko przyrodnicze aby zapobiegać dalszym zmianom klimatu na kuli ziemskiej.