Ciekawa lekcja z WSZOP

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ciekawa lekcja z WSZOP

Czy wiesz, co robią z Tobą social media? Taki był temat wykładu przeprowadzonego we wtorek 6 grudnia przez panią dr Barbarę Wolek-Kocur z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 2ET i 2LO. Pani doktor, specjalistka z zakresu komunikacji, reklamy i public relations, omawiała zmiany w naszym codziennym zachowaniu oraz w komunikacji językowej, spowodowane aktywnością w mediach społecznościowych i rozwojem komunikacji internetowej. Mówiła o różnego rodzaju zagrożeniach, w tym o uzależnieniach od social mediów. Wykład, uzupełniony prezentacją multimedialną, był ciekawą formą zaprezentowania ważnych dla współczesnego człowieka zjawisk socjologicznych i kulturowych. To pierwsza w tym roku szkolnym, ale na pewno nie ostatnia lekcja z katowicką uczelnią.