„Zatrzymaj się i żyj”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Zatrzymaj się i żyj”

Akcja „ Zero tolerancji dla przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych” jest częścią kampanii społecznej - Bezpieczny przejazd „Zatrzymaj się i żyj”, która trwa od 2005 roku. W ramach tej akcji 20 października uczniowie klas pierwszych Technikum nr 4 uczestniczyli w spotkaniu z Panią Zdzisławą Małkiewicz, reprezentującą PKP PLK S.A Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu, Panem Aleksym Cieślikiem przedstawicielem Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach i Panem Rafałem Gręboszem z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Młodzież wysłuchała pogadanki na temat zasad zachowania się w szkole oraz wykładu połączonego z prezentacją multimedialną, dotyczącego bezpieczeństwa na przejazdach i terenach kolejowych. Ponadto nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem mobilnego centrum monitorowania.