Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek, w dniu 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Był to rok inny od lat minionych, rok powrotu do czasów jakie pamiętamy sprzed czasów pandemii. W szkole o wiele więcej już się działo, powróciły wycieczki, wyjazdy na wykłady, spotkania....Jednocześnie był to rok, w którym przyszło nam zmierzyć się z jak dawno niesłyszanym słowem – wojna. Atak na Ukrainę spowodował, że wiele naszych szkolnych działań oscylowało w minionych miesiącach wokół tego tragicznego wydarzenia. O wszystkich tych uwarunkowaniach, mających wpływ na codzienne życie szkolne, powiedziała do zebranych w swoim wystąpieniu p. Dyrektor Ewa Bartosińska. Przypomniała ogrom dokonań, które udało się zrealizować w mijającym roku szkolnym. Oprócz działań charytatywnych wspierających Ukrainę, podkreśliła ciągły rozwój szkoły i troskę o jej unowocześnianie: oddanie nowych pracowni zawodowych, zakup sprzętu, organizację imprez o charakterze ponadregionalnym, współpracę ze środowiskiem. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie, którzy otrzymali najwyższe średnie ocen i świadectwo z wyróżnieniem. W gronie tym znalazły się uczennice: Julia Mrzyczek i Alicja Półtorak, które w przyszłym roku otrzymywać Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienie, w postaci bonu na dofinansowanie wycieczki otrzymała obecna klasa 1KT za najwyższą frekwencję. Nagrody odebrali uczniowie, którzy z sukcesem startowali w regionalnych konkursach literackich. Doceniono również wysiłek uczniów, którzy chętnie angażowali się w konkursy wewnątrzszkolne: językoznawcze i fotograficzne. Występy artystyczne naszych uczniów uatrakcyjniały tegoroczną akademię. Wymienić wśród nich należy Karola Leszczyńskiego grającego z niezwykłą wrażliwością muzykę F. Chopina. Swoim śpiewem zachwycały Milena Konieczna i Marta Marszałek a recytacją- Iga Nakoneczna. Uroczystość prowadzili: Alicja Półtorak i Teodor Podhajecki. Oprawę wizualną akademii stanowił filmy: dokumentujący wydarzenia odbywające się w naszej szkole w minionych miesiącach oraz pokazujący zaangażowanie naszej młodzieży w pomoc dla Ukrainy. Uroczystość na długo zapadnie nam w pamięci, było wzruszająco i nostalgicznie. Teraz przed naszymi uczniami zasłużony wypoczynek! Dziękujemy wszystkim za mijający rok i życzymy udanych wakacji!