Zajęcia w Centrum Edukacji Lotniczej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Zajęcia w Centrum Edukacji Lotniczej

W dniach 17- 22 maja oraz 24-29 maja 2021r. grupa 40 uczniów naszego Technikum uczestniczyła w zajęciach Akademii Lotniczej na lotnisku Kraków Airport. Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport to unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Akademia Lotnicza to siedmiodniowe zajęcia połączone z praktykami na terminalu pasażerskim. Każdy dzień pobytu przybliża uczestnikom tajniki lotniska. Zajęcia odbywają się także na płycie lotniska. Swoje zawody prezentują Straż Graniczna, Urząd Celno-Skarbowy czy też agent handlingowy.Spotkania, w których uczestniczyli nasi uczniowie zorganizowane zostały w ramach projektu „Kompetencje zawodowe kluczem do sukcesu”. Były to zajęcia teoretyczne połączone z praktykami na terminalu pasażerskim. Podczas praktyk uczniowie mieli możliwość poznania wszystkich zawodów występujących na lotnisku, zapoznać się z zasadami obsługi podróżnych oraz obsługą samolotów z pozycji płyty lotniska. Tematyka zajęć dotyczyła między innymi: struktury lotniska, procedur lotniskowych, terminalu pasażerskiego, standardów w pracy na lotnisku a także historii lotnictwa. Udział w takich zajęciach to niewątpliwie zastrzyk wiedzy jak i praktyka pozwalające uczniom w przyszłości podjąć decyzję, czy lotnisko mogłoby być ich miejscem pracy.