Z wizytą w naszej szkole

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Z wizytą w naszej szkole

W dniu 3 czerwca Technikum nr 4 Transportowe odwiedziła pani Anna Sałek -  pilot odrzutowca biznesowego Hawker 400xp. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas 3BP i 2EO, kształcący się w zawodzie Technik lotniskowych służb operacyjnych.  Spotkanie było okazją do przekazania młodzieży niezbędnych informacji o predyspozycjach i wymaganiach jakie stawiane są przed pilotami w codziennej pracy. Uczniowie mogli dowiedzieć się również, jakie nowe technologie muszą przyswajać piloci, jakimi narzędziami będącymi do ich dyspozycji posługują się w swojej pracy. Dowiedzieli się, jak wygląda ścieżka kariery w lotnictwie, na naukę jakich przedmiotów muszą postawić nacisk podczas nauki w szkole. Pani Anna Sałek z dużym zaangażowaniem opowiadała o swojej pracy w charakterze pilota instruktora, która stanowi zarazem jej pasję. Praca ta  jest niezwykle ciekawa, prestiżowa ale związana także z ogromną odpowiedzialnością.

Dziękujemy serdecznie naszemu gościowi za wizytę w szkole, przekazaną wiedzę i podzielenie się z nami swoim doświadczeniem zawodowym.