Wycieczka klasy 1KS

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka klasy 1KS

Dnia 20.06.2022 grupa uczniów z klasy 1KS pod opieką wychowawcy udała się na wycieczkę przedmiotową do zakładu PKP Intercity S.A.w Katowicach Zawodziu. Celem wyjazdu było zwiedzanie Sekcji Eksploatacji, Napraw i Utrzymania Wagonów. Utrzymanie wagonów to całokształt działań eksploatacyjnych i przedsięwzięć organizacyjno – technicznych, których celem jest zapewnienie bezpiecznego i ekonomicznego użytkowania wagonów. Zadbać należy także  o odpowiedni poziom komfortu pasażerów w ramach obowiązującej organizacji obsługi przewozów pasażerskich oraz przyjętego planu utrzymania i poziomów utrzymania wagonów.  Na utrzymanie składają się: przeglądy (utrzymanie zapobiegawcze) i naprawy (utrzymanie naprawcze). Uczniowie dowiedzieli się, jak należy planować utrzymanie wagonów  i zrozumieli jak odpowiedzialna jest to praca. Spotkanie było okazją do poznania interesujących nowinek technologicznych i wysłuchania różnych ciekawostek. Mamy nadzieję, że ten wyjazd dla naszych uczniów to dopiero początek prawdziwej przygody w poznawaniu tajników kolejarskiego zawodu.