Warsztaty edukacyjne

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Warsztaty edukacyjne

28 i 29 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach. Temat zajęć, prowadzonych przez mgra Piotra Pobłockiego, brzmiał: Jak być fit i nie zwariować? Pod tak atrakcyjnie sformułowanym hasłem kryły się równie atrakcyjne i niezwykle ważne  treści dotyczące zdrowia. Uczestnicy zajęć mogli pogłębić swoją wiedzę między innymi  na temat kaloryczności składników odżywczych, podziału energii w diecie, mogli też przeanalizować skład swojego ciała i po raz kolejny usłyszeć, jak ważna zdrowia jest aktywność fizyczna  Nie zabrakło informacji o konieczności ograniczania produktów przetworzonych czy soli. Na koniec nasi uczniowie, wyposażeni w odpowiednią wiedzę, samodzielnie komponowali jadłospis. SWSM -bardzo dziękujemy i do zobaczenia wkrótce na warsztatach Zawód- dietetyk.