Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uczniowie Technikum nr 4 Transportowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu

W dniu 11 października  uczniowie naszego technikum wzięli udział w  Dniu Otwartym zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu-Zagórzu. Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć pomieszczenia zajezdni, zapoznać się z pojazdami zabytkowymi oraz najnowocześniejszym taborem autobusowym i wyposażeniem technicznym. W programie zwiedzania zajezdni autobusowej  była  między innymi możliwość przejażdżki zabytkowym „ogórkiem”,  zajrzenia pod podwozie autobusu czy też przejazd przez myjnię automatyczną.  Atrakcją był również pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z PSP w Sosnowcu. We wszystkich tych wydarzeniach uczestniczyli  uczniowie klasy 2KT: Krystian Burzyński, Marcin Góżański, Kamil Górak, Mateusz Ściborowski, Petar Ścisłowski.    W programie imprezy był także konkurs wiedzy o Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. Także tutaj nasi uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony: Marcin Góżański znalazł się na drugim miejscu wśród laureatów konkursu, a Krystian Burzyński  otrzymał wyróżnienie. Obaj uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i pamiątkowe gadżety z logo PKM Sosnowiec.