Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 25 – 27 marca 2019 r. uczniowie Technikum nr 4 Transportowego oraz Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego i  Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7 uczestniczyli w wielkopostnych rekolekcjach szkolnych, zorganizowanych przez proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa – ks. dr. Grzegorza Noszczyka. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Arkadiusz  Witkowski – duszpasterz akademicki. W pierwszym dniu młodzież uczestniczyła w nabożeństwie pokutnym, przygotowującym do sakramentu spowiedzi, w drugim – w Drodze Krzyżowej, a w trzecim  - w uroczystej Mszy Świętej.  Poprzez uczestnictwo w rekolekcjach uczniowie mieli okazję pogłębić swoją więź z Kościołem. przeżyć wewnętrzne nawrócenie, ożywić swoje życie religijne. To był dobry czas na przemyślenie  poznawanych prawd i spojrzenie na nie w świetle modlitwy.