Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Święto Niepodległości

Niepodległa! Do hymnu!

W piątek 8 listopada 2019 roku cała nasza szkoła stanęła o godzinie 11.11 do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. W ten uroczysty sposób wszyscy oddaliśmy hołd Bohaterom dawnych pokoleń  w 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Do hymnu stanęliśmy ramię w ramię wszyscy uczniowie, nauczyciele na czele z Panem Dyrektorem Jackiem Górskim oraz Panią Dyrektor Ewą Bartosińską. Podniosły apel, przygotowany przez Samorząd Szkolny z udziałem klasy 1 CG oraz 2 EL, przypomniał tamte wielkie wydarzenia sprzed ponad 100 lat i wskazał na wspaniałe ideały patriotyczne w dzisiejszych czasach. Biało-czerwono zrobiło się  nie tylko na sali gimnastycznej i na galowych strojach, ale przede wszystkim  w naszych sercach, które najpiękniej, jak potrafiły, odśpiewały narodowe pieśni.