Święto Edukacji Narodowej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Święto Edukacji Narodowej

17 października uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia z udziałem Dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Rodziców i uczniów Technikum nr 4 Transportowego. Były kwiaty, serdeczne życzenia i podziękowania płynące z ust pani Dyrektor Ewy Bartosińskiej i samorządu szkolnego. Przepiękny program słowno-muzyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Joanny Czuber. Akademię prowadzili: Iga Nakoneczna z klasy 4BP oraz Teodor Podhajecki z klasy 2 LO. W imieniu samorządu życzenia złożyli: Alicja Półtorak (4CG) i Remigiusz Palka (3TT). W czasie uroczystości poznaliśmy wyniki przeprowadzonego przez uczniów plebiscytu na najlepszego nauczyciela w kategoriach- „mistrz przedmiotu”, „nauczyciel-kosa”, „ nauczyciel z poczuciem humoru”, „nauczyciel przyjazny uczniom”, nauczyciel-legenda”. Artystycznych doznań dostarczyli nam uzdolnieni muzycznie uczniowie w osobach: Marty Marszałek (4BG), Mileny Koniecznej (4BP) i Karola Leszczyńskiego (2KT). Akcent humorystyczny wprowadziła grupa teatralna reprezentująca uczniów klas pierwszych i trzecich. Uroczystość była okazją do poinformowania szkolnej społeczności o nagrodach przyznanych dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły przez Dyrektora CKZiU25 pana Jacka Górskiego, prezydenta miasta Sosnowca pana Arkadiusza Chęcińskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach oraz Ministra Edukacji Narodowej. Coroczne święto pracowników szkoły jak zwykle było okazją do radości, wzruszeń, refleksji.

Autor zdjęć: Natalia Gołuch kl. 3EO