Spotkanie z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Spotkanie z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego

W piątek 7 czerwca uczniowie klas 2 ST i 3 ST (kierunek technik spedytor) uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach. Inspektorzy ITD opowiedzieli  o roli i zadaniach Inspekcji Transportu Drogowego oraz przybliżyli naszym uczniom zagadnienia związane m.in. z: zasadami przewozu osób, organizacją przewozów nienormatywnych, konsekwencjami niewłaściwego stanu pojazdu, systemem monitorowania drogowego, rozliczaniem czasu pracy kierowcy. Uczniowie poznali  wyposażenie specjalistycznego samochodu ITD. Dla wszystkich uczestników spotkania była to bardzo ciekawa forma powtórzenia przed egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.