Ślubowanie Klas I

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ślubowanie Klas I

Ślubowanie Klas I

25 września w Technikum nr 4 Transportowym obchodziliśmy prawdziwe święto „pierwszaków”. W galowych strojach, dumni i przejęci rolą uczniowie czterech klas pierwszych składali uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Towarzyszyli im: dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice i uczniowie klas starszych. Niezwykle miłe słowa padły z ust pani dyrektor Ewy Bartosińskiej, która życzyła pierwszoklasistom sukcesów, zachęcała do aktywnego udziału w życiu szkolnej społeczności i wyraziła nadzieję, że wybór Technikum nr 4, którego dokonali uczniowie i ich rodzice, będzie źródłem niesłabnącej satysfakcji i powodem do prawdziwej dumy. Życzenia najmłodszym uczniom szkoły składali też przedstawiciele klas starszych. Oficjalna część uroczystości miała bardzo podniosły charakter, a jej zwieńczeniem było wręczenie przez Panią Dyrektor legitymacji szkolnych przedstawicielom poszczególnych oddziałów. W części artystycznej pierwszoklasiści prezentowali swoje umiejętności w szkolnym konkursie „Mam talent”. Rzeczywiście zdolnych i odważnych uczniów nie brakowało, a całość uroczystości zdominowały dźwięki gitar i chóralne śpiewy uczniów. Mamy nadzieję, że równie radośnie i entuzjastycznie upłyną naszym najmłodszym kolegom najbliższe szkolne lata. Po zakończeniu spotkania „ bohaterowie dnia” udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, gdzie konsumowali zawartość wręczonych przez Panią Dyrektor „rogów obfitości”.