Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. Uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego 2014/15 dokonała wicedyrektor CKZiU pani Maria Sajewicz. W okolicznościowej akademii wzięli udział: wicedyrektor CKZiU pani Ewa Bartosińska, kierownik szkolenia praktycznego pani Barbara Nowak, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz młodzież. Zebranych powitała pani dyrektor Maria Sajewicz, która życzyła wszystkim owocnego, pełnego radości i sukcesów roku szkolnego. Szczególnie serdeczne słowa skierowane były do uczniów trzech klas pierwszych. Mamy nadzieję, że nasza szkoła spełni wszystkie ich oczekiwania, a oni już wkrótce poczują się w niej jak u siebie.

W czasie oficjalnej części spotkania, w obecności pocztu sztandarowego, społeczność szkolna minutą ciszy uczciła pamięć ofiar II wojny światowej w 75 rocznicę jej wybuchu. Montaż słowno-muzyczny przypomniał zebranym o tragedii II wojny światowej i skłonił do refleksji nad takimi wartościami jak: wolność, godność czy sprawiedliwość.

Uroczystość została przygotowana przez klasę 2GT oraz Samorząd Szkolny, pod kierunkiem pani mgr Magdaleny Kubas oraz pana Rafała Krążka. Po zakończeniu akademii przedstawiciele klas starszych udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami, a pierwszoklasiści pozostali na sali gimnastycznej, gdzie poznali swoich wychowawców i zostali przydzieleni do poszczególnych oddziałów.

Dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom placówki, uczniom i ich rodzicom życzymy pełnego sukcesów nowego roku szkolnego 2014/15.