Projekt Złote Szkoły NBP

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Projekt Złote Szkoły NBP

Uczniowie klasy 3CP w składzie: Julia Mrzyczek, Mateusz Staniewski, Maksymilian Haręża, Szymon Różycki  stworzyli drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w ramach projektu Złote szkoły NBP. Realizując założenia tego projektu, nasi uczniowie przygotowali lekcję zatytułowaną „Jak bezpiecznie zawierać zobowiązania finansowe? „.Złote Szkoły” NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Celem zajęć przygotowanych przez ambasadorów było określenie zasad bezpiecznego zawierania zobowiązań finansowych.

W trakcie zajęć dyskutowano nad oceną korzyści oraz ryzyka związanego z zaciągnięciem kredytu, obliczano koszt kredytu przy określonym dochodzie z użyciem kart pracy, porównywano  oferty przykładowych instytucji pożyczkowych. Omówiono także sposoby ostrzegania osób nieświadomych zagrożeń przed niebezpieczeństwami wynikającymi z zaciągania szybkich pożyczek. Podczas pracy w zespołach stworzono kodeks bezpiecznego zaciągania kredytów i pożyczek.