Projekt "Uczelnia szkołom- o finansach NBP"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Projekt "Uczelnia szkołom- o finansach NBP"
W dniu 11 grudnia 2020 roku klasa 2 CP, zakończyła udział w czteromiesięcznym projekcie zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski i Akademię WSB z Dąbrowy Górniczej „Uczelnia szkołom – o finansach NBP”. Zajęcia z projektu od września były prowadzone w szkole a od 27 października zdalnie, przez ekspertów Narodowego Banku Polskiego i Akademii WSB. Dzięki projektowi uczniowie klasy 2 CP zyskali nową wiedzę z zakresu finansów i inwestycji, która na początku ich dorosłej drogi życiowej będzie bardzo przydatna. W ramach projektu, część uczniów klasy 2 CP wzięło udział w konkursie, którego celem było przygotowanie zajęć dla rówieśników z zakresu finansów. Najlepszą pracę konkursową wykonał uczeń Mateusz Ligocki. W trakcie odbierania nagrody z rąk dyrektora szkoły pana Jacka Górskiego i wicedyrektor szkoły pani Ewy Bartosińskiej, Mateusz podzielił się refleksją dotyczącą konkursu: „Konkurs zainteresował mnie, gdyż temat jest sam w sobie bardzo ciekawy. Współczesny świat jest "zbudowany na pieniądzach", a ich właściwa rola została zupełnie zmieniona. Było dla mnie pewnym wyzwaniem stworzyć scenariusz, który pokaże rolę banku, pieniądza i możliwości oszczędzania. Sam chętnie oszczędzam, aby po trudach odmawiania sobie kupowania różnych rzeczy,  uzbierać oczekiwaną kwotę na wymarzone produkty. Dzięki wygranej otrzymałem bardzo fajny notebook, który na pewno pomoże mi w nauce, ale też i w zagospodarowaniu czasu wolnego. Bardzo dziękuję Organizatorowi konkursu, Szanownemu Jury konkursu oraz Wychowawcy- Panu Rafałowi Krążkowi, bo to On w głównej mierze zachęcił mnie do udziału w konkursie”.

Opiekunem projektu w Technikum nr 4 Transportowym był wychowawca klasy 2 CP, pan Rafał Krążek.