Program "Młodzi Przedsiębiorczy"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Program "Młodzi Przedsiębiorczy"

Klasa 1EL od listopada 2018r. do maja 2019r.brała udział w ramach przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości w programie edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczej Młodzi Przedsiębiorczy, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program Młodzi Przedsiębiorczy to forma edukacji ekonomicznej w praktyce skierowana do młodzieży, oparta na możliwości wykorzystania zagadnień ekonomicznych w praktycznych działaniach. Uczniowie biorący udział w programie zdobywali doświadczenie w zakresie oszczędzania, inwestowania własnych środków finansowych, zarządzania budżetem oraz prowadzenia własnego przedsiębiorstwa w wirtualnej rzeczywistości. Uczyli się także nawiązywania współpracy, promowania własnych pomysłów, budżetowania i analizowania ryzyka. W programie liczyła się praca w zespole oraz umiejętność zarządzania. Klasa podzielona była na 5 grup. Każda grupa miała do wykonania niełatwe zadania skupione w ośmiu modułach. Po każdym module zespół musiał opracować i wysłać do swojego mentora sprawozdanie. Sprawozdanie było oceniane i ewentualnie modyfikowane. Najbardziej wytrwały i zmotywowany  okazał się zespół w składzie: Monika Maj, Karolina Bańbuła, Dagmara Cebula, Marcel Suchodolski, Olga Żółtowska, Paulina Kubasiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia o udziale w programie. Zespołowi gratulujemy. Koordynatorem projektu była pani Dorota Zalas.