Pola Nadziei

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Pola Nadziei

W dniu 21 października uczniowie z klasy 2EO założyli szkolny ogródek z żonkilami. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji "Pola nadziei". Jej głównym celem jest propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie i uwrażliwienie na los osób chorych. Każdego roku w okolicy 4 października, który jest Międzynarodowym Dniem Opieki Paliatywno-Hospicyjnej, ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami w parkach i na skwerach.  Jest to symboliczny akt solidarności z nieuleczalnie chorymi. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja ośrodki hospicyjne organizują wielką zbiórkę na rzecz ich podopiecznych, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu, Od 2003 roku akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i organizowana jest w kilkudziesięciu miastach.