Ostatnie sukcesy sportowe

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ostatnie sukcesy sportowe

W ubiegłym tygodniu odbyły się ostatnie z zawodów przewidzianych w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii chłopców. W dniu 29.05.2019 r. na obiektach sportowych MOSiR przy Al. Mireckiego 4 w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Sosnowca w siatkówce plażowej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły, grająca w składzie: Jakub Kucharski, Bartosz Kulesza, Kacper Postrach z klasy III KS, po wywalczeniu drugiego miejsca w grupie, awansowała do półfinałów. Podobnie jak w roku ubiegłym, musieliśmy uznać wyższość "Elektronika" i pozostało nam walczyć o 3 miejsce w Sosnowcu. Po jednostronnym meczu pokonaliśmy zespół T 3 i ostatecznie zajęliśmy miejsce na najniższym stopniu podium.

Kilka dni później,3 czerwca, uczestniczyliśmy w rozgrywkach koszykówki 3 x 3. Odbyły się one na boiskach CKZiU T1 Ekonomicznego. Biorąc pod uwagę fakt, że graliśmy w osłabionym składzie, nasza drużyna osiągnęła duży sukces, plasując się na drugim miejscu. Grająca w składzie : Mateusz Przęzak, Krystian Będkowski, Jakub Saj i Hubert Gonciarz reprezentacja T4, wygrała wszystkie mecze grupowe. W półfinale okazała się lepsza od drużyny T3. W meczu finałowym, pomimo wyrównanej początkowo walki, musiała uznać wyższość IV LO.

Dwie imprezy kończące rok szkolny, dwa miejsca na podium to znakomite wyniki, podsumowujące zmagania ostatnich dziesięciu miesięcy rywalizacji międzyszkolnej. Obie drużyny prowadził Daniel Gałużny. Gratulujemy sukcesów i życzymy równie dobrych wyników w kolejnym roku.