Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Narodowe Czytanie

W poniedziałkowe przedpołudnie, 7 września  2020 roku, odbyła się w naszej szkole kolejna, dziewiąta już edycja Narodowego Czytania. Należy podkreślić, że społeczność szkolna Technikum nr Transportowego uczestniczy w akcji nieprzerwanie od samego jej początku. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do wspólnej lektury „Balladynę” J. Słowackiego. W wydarzeniu uczestniczyli: Dyrekcja Szkoły, nauczyciele i uczniowie. Dyrektor CKZiU, pan Jacek Górski, odczytał list przewodni Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy, natomiast pani dyrektor Ewa Bartosińska przypomniała okoliczności narodzin akcji, a także przebieg jej kolejnych edycji. Panie: J. Krupa i B.Lasota, tytułem wprowadzenia do lektury, odczytały fragmenty książki E.Sawrymowicza poświęconej  wielkiemu romantykowi i jego dziełu. Kulminacyjnym punktem uroczystości było głośne odczytanie przygotowanych fragmentów dramatu w interpretacji pani J. Czuber oraz uczniów z klas: 2CG, 3EO i 3EL.  Uczestnikami wydarzenia byli natomiast uczniowie klasy 1TT.  Już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłorocznej edycji, podczas której będziemy odkrywać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W związku z pandemią i funkcjonowaniem szkoły w systemie dwuzmianowym wydarzenie zostanie powtórzone w czwartek 10 września.