Narodowe Czytanie 2019

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Narodowe Czytanie 2019

W dniu 9 września  w Technikum nr 4 Transportowym odbyła się kolejna, ósma już edycja Narodowego Czytania, w której nasza szkoła uczestniczy nieprzerwanie od samego początku.  Para Prezydencka zaproponowała w tym roku do wspólnej lektury osiem  polskich nowel obrazujących sto lat dziejów Polski, "których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem”.  Kulminacyjnym punktem uroczystości było głośne odczytanie przygotowanych fragmentów tekstów w interpretacji naszych uczniów.  Do wspólnego czytania przyłączyli się również Pan Dyrektor CKZiU Jacek Górski i Pani Dyrektor Technikum nr 4 Ewa Bartosińska. W charakter tegorocznej lektury wprowadziła zebranych pani Joanna Czuber. Uczestnikami tegorocznego wydarzenia byli uczniowie naszej szkoły reprezentujący wszystkie poziomy klas. Takie działania pokazują, że popularyzacja czytelnictwa to jeden z priorytetów w edukacji młodego pokolenia, które dzięki temu ma możliwość obcowania z polską literaturą. Już teraz zapraszamy wszystkich do przyszłorocznej edycji Narodowego Czytania podczas którego będziemy czytać  „Balladynę” Juliusza Słowackiego.