Młodzi wobec cyberprzemocy

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Młodzi wobec cyberprzemocy

W dniu 19 marca grupa uczniów klasy 1EO uczestniczyła w konferencji zorganizowanej  przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, której motywem przewodnim było hasło: "Ludzie ludziom zgotowali ten los – edukacja młodzieży poprzez historię. Mowa nienawiści, a budowanie systemu wartości młodego człowieka w kontekście historycznym i bohatera współczesnej gry komputerowej" . Zaproszeni na nią prelegenci oraz młodzież z sosnowieckich szkół dyskutowali o cyberprzemocy i mowie nienawiści. Wśród prelegentów był dr  Maciej Szaszkiewicz z Instytutu Wyższej Szkoły HUMANITAS w Sosnowcu który mówił o aspekcie psychologicznym przemocy w sieci oraz kom. Marcin Biniek z KWP w Katowicach, który nakreślił problem cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Pisarz Grzegorz Wielgus opowiadał o systemie wartości młodego człowieka w kontekście historycznym i bohatera współczesnej gry komputerowej a mgr Malwina Wojtala z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach poruszyła problem odrealnienia śmierci w grach komputerowych, jego skutków oraz zagrożeń, jakie może ono ze sobą nieść w realnym świecie.