Mistrzostwa Sosnowca w Piłce Siatkowej Chłopców

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Mistrzostwa Sosnowca w Piłce Siatkowej Chłopców

Dobiegły końca rozpoczęte jeszcze w styczniu b.r. rozgrywki grupowe Mistrzostw Sosnowca w piłce siatkowej chłopców rozgrywane w Hali Sportowej CKZiU Technikum nr 1 Ekonomicznego. W inaugurującym rozgrywki meczu nasza drużyna stanęła naprzeciw gospodarzom - T 1 Ekonomicznemu -  Po zaciętym pierwszym secie, w którym okazaliśmy się lepsi w stosunku 25:19, w drugim nasza przewaga była już wyraźna ( 25:13). Cały mecz wygraliśmy 2:0. W kolejnym meczu przewaga naszej drużyny była widoczna i zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Ostatecznie podopieczni Daniela Gałużnego pokonali II LO (ubiegłoroczny zdobywca III miejsca) 2:0 ( 25:13; 25:14) i uzyskali awans do Finałów, które rozegrane zostały 6 i 7.03.  Nasza drużyna podtrzymała zwycięską serię i pierwszego dnia finałów odniosła dwa zdecydowane zwycięstwa z VI LO 2:0 i III LO 2:0. W tym momencie było już jasne, że zajmiemy miejsce na podium. Drugi dzień finałów rozpoczął się dla naszej drużyny znakomicie. Wygrana 2:0 z IV LO gwarantowała nam tytuł Wicemistrzów Sosnowca i zapewniła awans do kolejnego szczebla rozgrywek - zawodów rejonowych. Do tego momentu nie straciliśmy jeszcze seta w rozgrywkach. W Finale z ZSEiInf. musieliśmy uznać wyższość przeciwników (0:2) i ostatecznie zakończyliśmy rozgrywki na II miejscu. To od wielu lat najlepszy wynik naszych siatkarzy. Marzenia o mistrzostwie odłożone zostały do przyszłego roku.

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:  Krystian Będkowski, Nataniel Goc, Hubert Gonciarz, Jakub Kucharski, Bartosz Kulesza, Tomasz Brandys, Dawid  Otak, Kacper Postrach, Kamil Kucięba i Oleksandr Petruniak. Opiekunem drużyny był  Daniel Gałużny.

Gratulujemy Wicemistrzostwa i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych!