Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

11 grudnia 2019 r. w Będzinie odbyły się  eliminacje regionalne do finału Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, w którym wzięła udział uczennica klasy 1BG4 – Marta Marszałek. To największy przegląd kolęd i jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w Europie, gromadzący każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób. Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Marta wykonała dwa utwory: pastorałkę  „Maryjo, czy już wiesz” oraz tradycyjną kolędę „Lulajże Jezuniu” i swoim wykonaniem oczarowała słuchaczy. Decyzją jury Marta awansowała do finałowego konkursu festiwalu. Nasza radość jest tym większa, że nigdy w historii doychczasowego udziału uczniów T4 w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek  nie osiągnęliśmy takiego sukcesu! Serdecznie gratulujemy!