Maturzyści w Teatrze Zagłębia

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Maturzyści w Teatrze Zagłębia

W dniu 14 marca grupa uczniów klasy 4BG obejrzała spektakl „Tango” w sosnowieckim teatrze. Przedstawienie poprzedzone było wykładem pt. „Nieustanne tango: tradycja i nowoczesność”. Dramat Sławomira Mrożka jest kolejną sztuką, którą uczniowie naszej szkoły zobaczyli w ramach programu Teatru Zagłębia „Teksty kultury do matury”, pozwalającego na bardziej świadomy odbiór treści kultury i wzmacniającego kompetencje interpretacyjne młodych widzów. Konflikt pokoleń, kryzys wartości moralnych, obraz polskiej inteligencji, rola sztuki, ostrzeżenie przed władzą totalitarną to tylko kilka z wielu tematów poruszonych przez Mrożka. Uniwersalizm dramatu, jego paraboliczność i groteskowość świetnie oddali aktorzy Teatru Zagłębia, za co serdecznie im dziękujemy!