LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA SOSNOWCA KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA SOSNOWCA KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Dnia 02.10.2014 na stadionie Lekkoatletycznym przy Al. Mireckiego odbyły się Mistrzostwa Sosnowca w Lekkiej atletyce Klas Pierwszych. Wystartowało 11 szkół ponadgimnazjalnych z całego miasta.Naszą szkołę reprezentowało jedenastu uczniów z trzech pierwszych klas pod opieką pana Roberta Struzika. Aura sprzyjała biciu rekordów życiowych i podnoszeniu poziomu współzawodnictwa.Rywalizację rozpoczęli zawodnicy w biegu na 300 metrów. Przedstawiciel naszej szkoły Grzegorz Chłopek z klasy 1KT4 nabiegał52,60 s. (zdj. nr1 i 2).Równolegle toczyła się walka o prymat w skoku w dal. Tu mocnym punktem naszej drużyny okazał się Krzysztof Marat z 1ST4, który zajął III miejsce z wynikiem 5,26 m.(zdj. 10,9,4 oraz 15 i 16).Swój najlepszy rezultat w tym roku (4,30) uzyskał drugi z naszych skoczków  Kamil Cieszewski z klasy 1KT4.Gdy jeszcze emocje konkurencji technicznej nie opadły do rywalizacji przystąpili najszybsi pierwszoklasiści. Jak się okazało Fabio Tobiasz z 1ST4 był nie do doścignięcia dla konkurencji uzyskując czas 12,35 s.!, co jak na amatora jest wynikiem bardzo dobrym (zdj. 7).Blisko podium byli również sprinterzy Dawid Operacz (13,92) i Marcin Męczyński (13,59) obaj z klasy 1ST4 (zdj. 3,5,6).W ostatniej konkurencji biegowej na bieżni zaprezentowali się średniodystansowcy, którzy mieli do pokonania 1000 metrów. W drugiej serii pobiegło trzech naszych zawodników, którzy bijąc własne „życiówki” zdobyli kolejne punkty dla naszej szkoły. Wszyscy pobiegli poniżej 3 minut i 45 sekund: Konrad Biały z klasy 1GT4 uzyskał 3,24,50, Kacper Czekaj (1ST4) 3,38,33 i Patryk Bałdys (1KT4) 3,41,64 (zdj. 11 i 12).Na koniec na stadionie pokazali się najsilniejsi zawodnicy. W rywalizacji kulomiotów mieliśmy dwóch przedstawicieli. Świetnie zaprezentował się uczeń klasy 1GT4 Oktawiusz Matuszewski, który nie dość że z pchnięcia na pchnięcie poprawiał swoje rezultaty to wszedł do ścisłego finału zajmując ósme miejsce z wynikiem 9,93 m. W finale jeszcze poprawił rekord życiowy posyłając kulę na odległość 10.00 metrów (zdj. 13,14 i 8). Drugi z naszych kulomiotów Robert Szczupak (1KT4)  uzyskał 7,18 m.(zdj. 8 – z lewej Oktawiusz, z prawej Robert)Dzięki takiemu występowi naszych uczniów szkoła zajęła V miejsce w mieście (zdj. 18,19).Gratulujemy i trzymamy kciuki w następnych startach.