Kulturalnie - niebanalnie, czyli lekcja w bibliotece

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Kulturalnie - niebanalnie, czyli lekcja w bibliotece

2 grudnia uczniowie klasy 4KT naszego Technikum odwiedzili Zagłębiowską Mediatekę. Celem wizyty było wysłuchanie wykładu dr Magdaleny Boczkowskiej na temat będzińskich Żydów. Znaczną część swojej wypowiedzi Prelegentka poświęciła historii Rutki Laskier. Maturzyści mieli zatem możliwość przypomnienia sobie problematyki Holocaustu w kontekście regionalnym. Dramatyczna historia życia młodej Żydówki z Będzina, niesamowita opowieść o odnalezieniu jej pamiętnika – autentycznego dokumentu czasów Zagłady- była niezwykle poruszająca. Podczas zajęć młodzież mogła posłuchać fragmentów dziennika Rutki, zapoznać się materiałami historycznymi oraz obejrzeć prezentację multimedialną, ilustrującą losy Żydów z Zagłębia. Po wykładzie młodzież zwiedziła gmach sosnowieckiej Mediateki. Korzystając z okazji uczniowie obejrzeli także wystawę pod tytułem Pola Negri. Legenda kina, zorganizowaną w 100-lecie ślubu Poli Negri w Sosnowcu. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Mediateki za życzliwe przyjęcie i sporą dawkę jakże potrzebnej przed maturą wiedzy.