Kolory życia-Różowa środa

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Kolory życia-Różowa środa

W dniu 13 października w Technikum nr 4 Transportowym królował róż. RÓŻOWA środa zainicjowała udział szkolnej społeczności w projekcie „Kolory życia”. Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w działania poprzez wyeksponowanie różu w elementach swojego stroju. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Fundacją na rzecz edukacji SMART, a jego celem jest między innymi uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka oraz zwiększenie wiedzy na temat różnych chorób, które dotykają młodzież.

Realizacja projektu przewidziana jest na cały rok (od 10 października 2021 do 10 października 2022). Każdy miesiąc będzie poświęcony innej jednostce chorobowej. Rozpoczęliśmy od profilaktyki raka piersi - stąd październik jest miesiącem RÓŻOWYM.

Projekt powstał z inicjatywy uczniów i jest realizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Działania młodzieży wspierają: pani Agnieszka Godlewska oraz pani Gabriela Szołtys.