Klasa 2LO na wycieczce w Katowicach-Pyrzowicach

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Klasa 2LO na wycieczce w Katowicach-Pyrzowicach

Uczniowie klasy 2 LO kształcący się w zawodach: technik lotniskowych służb operacyjnych oraz technik mechanik lotniczy odwiedzili w dniu 3 listopada Międzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach Pyrzowicach. W terminalu na stanowisku check in uczniowie dowiedzieli się o zasadach obowiązujących przy odprawie różnych rodzajów bagaży oraz poznali zadania agentów handlingowych w trakcie odprawy. Podczas wycieczki była także możliwość zobaczenia sprzętu jakim posługuje się sekcja minersko - saperska Straży Granicznej. Po wizycie w hangarze przyszedł czas na obejrzenie kokpitu. Ostatnim elementem wycieczki był pokaz możliwości wozu lotniskowej służby ratowniczo gaśniczej oraz rozmowa z marszałkiem m.in. na temat  parkowania samolotów. Zwiedzanie lotniska w Katowicach-Pyrzowicach to cenne doświadczenie dla uczniów, które na pewno będzie wykorzystane praktycznie podczas przyszłych egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.