Klasa 2KT na wycieczce w Warszawie

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Klasa 2KT na wycieczce w Warszawie

W dniu 22 maja 2019r. grupa uczniów z klasy 2KT wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce naukowej do Warszawy, gdzie przy ulicy Białostockiej znajduje się  symulator urządzeń sterowania ruchem kolejowym i łączności. Został on uruchomiony w 2015 roku i jest pierwszym tego typu urządzeniem w Polsce. Podczas wyjazdu młodzi kolejarze mogli spróbować swoich sił jako dyżurni ruchu. Symulator  odwzorowuje istniejące lokalne centra sterowania: Sulejówek Miłosna, Mińsk Mazowiecki i Mrozy. Pod czujnym okiem instruktorów uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi dyżurni ruchu, udoskonalając przy tym swoje umiejętności i pogłębiając wiadomości, które w przyszłości pomogą w zdaniu egzaminów zawodowych  oraz zdobyciu upragnionych kwalifikacji. Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały prof. Wanda Wojciechowska i prof. Dorota Zalas.