Kierunek - Warszawa Grochów!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Kierunek - Warszawa Grochów!

23 listopada uczniowie klasy 2KT wybrali się do Warszawy, aby zobaczyć stację postojową, lokomotywownię i wagonownię PKP Intercity stanowiącą zaplecze techniczne dla stacji Warszawa Wschodnia. Celem wycieczki przedmiotowej było m.in. obejrzenie nastawni dysponującej i wykonawczej, a także obserwacja pracy maszynistów i dyspozytora trakcyjnego. Przyszli kolejarze mieli możliwość przebywania w hali całopociągowej, w której technicznemu i sanitarnemu przygotowaniu poddawane są wagony przewoźnika. Młodzież zobaczyła też z bliska symulatory lokomotyw: EU44 i EP09 oraz weszła na teren lokomotywowni, gdzie udostępniono im kabiny maszynistów pociągów: ED250, EU160 oraz EP05-23 „Czesio”! Trudne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły uczniom w poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu pasji.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Zakładu Centralnego za życzliwe przyjęcie, a oprowadzającym nas pracownikom PKP Intercity za podzielenie się fachową wiedzą i wprowadzenie w tajniki zawodu.

Autorem kilku prezentowanych zdjęć jest uczestnik wycieczki Kamil Banisz.