Finał Narodowego Czytania

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Finał Narodowego Czytania

Nasze Technikum otrzymało z kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu Ballad i romansów. W okolicznościowym liście Pan Prezydent napisał między innymi: „Bardzo się cieszymy, że wszyscy razem współtworzyliśmy to wspaniałe wydarzenie, które miało tak wielki zasięg. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania, dzięki któremu Narodowe Czytanie znów sprawiło wiele radości i dowiodło, że klasyka polskiej literatury pozostaje dla nas wciąż żywa i inspirująca i że nasz literacki kanon niezmiennie nas jednoczy”. Na pamiątkę wspólnego czytania, biblioteka  T4 otrzymała okolicznościowy egzemplarz książki wzbogacony ilustracjami Franciszka Maśluszczaka przygotowanymi specjalnie do tej edycji z okazji dwóchsetlecia wydania Ballad i romansów w Roku Romantyzmu Polskiego. W przyszłym roku lekturą Narodowego Czytania będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Już teraz zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego czytania!