Finał Narodowego Czytania

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Finał Narodowego Czytania

Nasza szkoła otrzymała z kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy podziękowanie za udział we współtworzeniu tegorocznej odsłony Narodowego  Czytania. W okolicznościowym  liście Pan Prezydent podkreślił, że mimo trudnego czasu, w którym organizowane było Narodowe Czytania 2020, stało się możliwe tradycyjne spotkanie i cieszenie się wspólną lekturą. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, wspólna akcja odbyła się w przeszło trzech tysiącach miejsc w kraju i na świecie.  Pan Prezydent Andrzej Duda  zwrócił się do naszej społeczności słowami: „Chciałbym podziękować za Państwa inwencję i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. "Balladyna" interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła”. Na pamiątkę wspólnego czytania,  biblioteka  T4 otrzymała pięknie wydany egzemplarz l"Balladyny", wzbogacony ilustracjami przygotowanymi specjalnie z myślą o tegorocznej akcji.