Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Europejski Dzień Języków Obcych

26 września upłynął w naszej szkole pod hasłem EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH. Dzień ten świętujemy już od 18 lat, kiedy to z inicjatywy Komisji Europejskiej i Rady Europy rok 2001 ogłoszony został Europejskim Rokiem Języków. Od tego czasu święto to obchodzone jest corocznie. Ma ono zachęcać do nauki języków obcych, propagować zalety różnorodności językowe. Z okazji tego święta organizowane są wszelkiego rodzaju konkursy i wydarzenia, których celem jest promowanie nauki języków obcych w Europie. RównieżTechnikum nr 4 przyłączyło się do obchodów Dnia Języków Obcych.

Już wcześniej, w dniu 23 września 2019 odbył się w naszej szkole  konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Federacji Rosyjskiej. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas pierwszych. Konkurs miał charakter realioznawczy i sprawdzał wiedzę z zakresu: geografii, polityki, historii i kultury.
Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Kamil Łukasik i Dawid Tryka z klasy 1 BG4, II miejsce – Szymon Świstek i Jakub Bugaj z klasy 1 CG4, III miejsce ex aequo – Dominik Kwoka i Jakub Dej z klasy 1DP4 oraz Mikołaj Paluch i Yevhen Voitsekhovskyi  z klasy 1 AG4.

Odbyły się również konkursy ortograficzne z języków: niemieckiego, rosyjskiego i angielskiego, w których wzięli udział uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych.
Laureatami zostali:
Język niemiecki:  I miejsce – Aleksandra Klimas – kl. 4 KT, II miejsce – Weronika Bartnik – kl. 4 EO,
III miejsce – Izabella Kostorz – kl. 3 KT.

Język rosyjski: I miejsce – Daria Uriku – kl. 2 EO, II miejsce – Dominika Dziki – kl. 4EL, III miejsce – Izabela Wróbel – kl. 4 KS.
Serdecznie gratulujemy laureatom konkursów!

W dniu 26 września zorganizowany został konkurs ortograficzny z języka angielskiego – „Dyktando Językowe” dla uczniów klas II-IV.  Uczniowie mieli za zadanie poprawnie zapisać przedyktowany przez nauczyciela języka angielskiego fragment tekstu o Harrym Potterze. W trakcie dyktanda sprawdzana była pisownia słów pod względem ortograficznym oraz umiejętność poprawnego zapisu interpunkcyjnego.

Laureatami tegorocznego konkursu ortograficznego z języka angielskiego zostali:

I miejsce – Olaf Szkop  kl. II KTII miejsce – Jakub Herisz kl. II EO

Wojciech Adamczyk kl. II EO