Etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego

W dniu 7 listopada odbył się etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego, w którym wzięło udział 11 uczniów Technikum nr 4. Organizatorem Olimpiady, która w tym roku odbywa się po raz 44.,  jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Ważnym celem, jaki ma spełniać Olimpiada, jest aktywizacja uczniów, by poprzez celowe zdobywanie wiadomości podnosili ogólny poziom wiedzy, przygotowując się tym samym znacznie lepiej do samodzielnego studiowania. Uczniowie przystępujący do I i II etapu zawodów powinni wykazać się znajomością materiału językowego zawartego w programach nauczania języka angielskiego w szkole średniej. Ponadto winni wykazać się wiadomościami z zakresu zagadnień współczesnych, historii i literatury Anglii i USA. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.