Dzień liczby Pi

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień liczby Pi

14 marca jest obchodzony Dzień Liczby π.  Datę święta ustalono w USA kierując się jej zapisem: miesiąc, kropka, dzień, uzyskując w ten sposób przybliżenie liczby π, 3.14. Pierwszy raz świętowano na cześć liczby π w 1988 roku z inicjatywy matematyka Larry'ego Shawa w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. Pierwsze obchody Dnia Liczby π były skromne, ale z czasem święto to stało się bardziej popularne i zaczęło być obchodzone w całym świecie. W ciągu kilku lat wiele muzeów, bibliotek, szkół i organizacji zaczęło organizować wydarzenia związane z Dniem Liczby π w celu umożliwienia ludziom jej zrozumienia i docenienia.  W związku z obchodami tego święta w naszej szkole zorganizowano konkurs  plastyczny „Artystyczne wizje liczby π” , na najciekawszy plakat o tej tematyce. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających  konkursowe prace. Wyniki konkursu opublikowane zostaną po jego rozstrzygnięciu. Już wkrótce!