Dzień Edukacji Narodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Edukacji Narodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

14 października 2014 roku o godz. 11.00 uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Uroczystość ta przygotowana przez Panią Dyrektor Ewę Bartosińską miała szczególnie podniosły nastrój i wyróżniła się lirycznym charakterem części oficjalnej, zaaranżowanej przez Panią Monikę Czypionkę.Dzień ten stał się okazją do podsumowania pracy  za ubiegły rok szkolny. Na tę okoliczność zebraliśmy się w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych. Tradycyjnie już Dzień Nauczyciela był okazją do nagrodzenia wyróżniających się pedagogów oraz pracowników administracji i obsługi naszych szkół. Nagrody wręczył Dyrektor Centrum mgr inż. Jacek Górski, który serdecznie podziękował nauczycielom i pracownikom oświaty za ich pracę na rzecz szkoły i zaangażowanie w działania dydaktyczno-wychowawcze. Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny. W części artystycznej, przygotowanej przez naszą młodzież  pod opieką Pani Joanny Czuber, zatytułowanej „Tu jest moje miasto Aniołów”, wystąpiły gościnnie dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 54 w Sosnowcu. Artyści wspólnie przedstawili  montaż słowno –muzyczno – taneczny, prezentujący nasze miasto jako miejsce, w którym warto zostać i tu rozwijać swoje talenty na każdym etapie edukacji i życia dorosłego.  Główną rolę w spektaklu "Moje miasto Aniołów" brawurowo zagrała absolwentka VIII LO Magdalena Krzysztańska. Występ został przyjęty bardzo entuzjastycznie, brawa nie milkły przez wiele minut, nagradzając zaangażowanie młodych artystów i ideę spektaklu. Ten wieczór będzie dla wszystkich niezapomniany, a finałowa piosenka:  „Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie” rozbrzmiewa entuzjastycznie na szkolnych korytarzach!Ten sam spektakl uświetnił także wieczorną uroczystość Miejskich Obchodów Dnia Nauczyciela, które odbyły się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu o godz. 17.00. Również i tym razem artystyczne popisy dzieci i młodzieży i zostały przyjęte owacją na stojąco. Gratulujemy udanego występu!