Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałkowe przedpołudnie, w dniu 18 października, społeczność Technikum nr 4 Transportowego obchodziła uroczyście Dzień Edukacji Narodowej.  Upamiętnia on rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. To ważne i radosne święto upłynęło w naszej szkole tradycyjnie pod znakiem życzeń, które swoim nauczycielom i pracownikom szkoły składali uczniowie. Podkreślić należy, że taka akademia z udziałem młodzieży oraz grona pedagogicznego odbyła się po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią. W akademii uczestniczyli: pani Wicedyrektor CKZiU Ewa Bartosińska, kierownik kształcenia praktycznego p. Agnieszka Kamer, uczniowie i grono pedagogiczne Technikum nr 4 Transportowego. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu podkreśliła rangę  obchodzonego corocznie święta oraz złożyła wszystkim pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za codzienną pracę. Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagradzania wyróżniających się w swojej pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Zapoznając społeczność szkolną z nazwiskami osób nagrodzonych, pani Dyrektor dziękowała wszystkim za ich  codzienną aktywność  i zaangażowanie w działania dydaktyczno-wychowawcze. Nie zabrakło również życzeń od Samorządu Szkolnego. Przy tej okazji przedstawiono zebranym skład nowego Samorząd Uczniowskiego,  który ukonstytuował się po niedawnych wyborach. Na jego czele stanął tegoroczny maturzysta Krystian Kuc z klasy 4KS. Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny podczas którego uczniowie  podziękowali pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi za ich trud, zaangażowanie, uśmiech, życzliwość i mądre słowa. Program artystyczny został przygotowany przez młodzież pod kierunkiem p. prof. Joanny Czuber.