Dyktando Niepodległościowe

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dyktando Niepodległościowe

Historia wpisana w pomniki to tytuł tekstu dyktanda, które uczniowie naszego technikum pisali w czwartkowe popołudnie w ramach szkolnego etapu VIII edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Celem konkursu, poza popularyzacją wiedzy na temat poprawnej polszczyzny, jest między innymi  kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii. Nie dziwiła zatem uczestników obecność w dyktandzie nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę. W organizację przedsięwzięcia, w którym udział brali uczniowie z czterech klas, zaangażowały się panie polonistki: Beata Olczyk i Bożena Lasota oraz nauczyciel - bibliotekarz pani Joanna Krupa. Wyniki szkolnego etapu konkursu zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.