Debata w ramach projektu Złote szkoły NBP

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Debata w ramach projektu Złote szkoły NBP

W ramach zadania realizowanego w projekcie Złote szkoły NBP Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z klasy 3CP i klasy 3DP przeprowadziła debatę „ Płatność gotówką czy kartą"?  Debata odbyła się na zasadzie "za i przeciw". Uczniowie pod kierunkiem ambasadorów edukacji ekonomicznej i nauczyciela,  uczestniczyli w trzech sytuacjach dydaktycznych: 1. "za i przeciw" płatnościom gotówkowym, 2." za i przeciw" płatnościom elektronicznym. Efekty dyskusji- sporu- co lepsze i korzystniejsze?- płatności gotówką czy kartą zapisano na tablicy. W debacie zebrano więcej argumentów za  opcją płatności elektronicznej. Podjęto także dyskusję  dotyczącą bezpieczeństwa cybernetycznego  bankowości elektronicznej.