Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 25 w Sosnowcu uhonorowane ODZNAKĄ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA ROZWOJU GOSPODARKI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 25 w Sosnowcu uhonorowane ODZNAKĄ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI  DLA ROZWOJU GOSPODARKI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015 nabrało szczególnie uroczystego charakteru ze względu na  obecność  Pani Minister - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki  - Pani Anny Nemś , która na ręce Dyrektora  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 25  Pana Jacka Górskiego złożyła dyplom uznania oraz ODZNAKĘ HONOROWĄ  ZA ZASŁUGI  DLA ROZWOJU GOSPODARKI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Wraz z Panią Minister swoją obecnością zaszczycili  nas  Prezydenta Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęcińskiego oraz Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefy Sosnowiecko – Dąbrowskiej Pan Mirosław Bubel. Na Akademii obecni byli także przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. Pani Małgorzata Sołtysik i Pan Jacek Karniewski , który wręczył uczniom i absolwentom klas Technikum Transportu Kolejowego – stypendystom PKP PLK  nagrody za wysokie wyniki w nauce. Gościliśmy także przedstawiciel  Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Sosnowca Panią Katarzynę Wanic.

Wszystkich Gości powitała Pani Dyrektor Maria Sajewicz, która jednocześnie przestawiła najważniejsze dokonania tych 10 miesięcy, również Pan Dyrektor CKZiU Jacek Górski podzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi mijającego roku szkolnego.

Ważnym elementem Uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień dla najlepszych uczniów Technikum nr 4 Transportowego i VIII Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida.  W programie artystycznym młodzież pochwaliła się pomysłami na spędzenie ciekawych i bezpiecznych wakacji,
a wszystkim zebranym zadedykowano fragment prozy Paula Coelho jako wakacyjne przesłanie:
Każda ziemska istota, cokolwiek by czyniła, odgrywa zawsze główną rolę w dziejach świata...