Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę

Zapotrzebowanie na pracowników  sezonowych występuje w ogrodnictwie, hotelarstwie, gastronomii, szczególnie w trakcie sezonu turystycznego. Uczniowie klas: 3LS, 3TT, 3KT uczestniczyli w wykładzie pani Anny Stokłosy- pracownika Europejskich Służb Zatrudnienia EURES. Temat wykładu to: ”Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę”. Ponieważ zagraniczna praca sezonowa cieszy się dużym zainteresowaniem, toteż treści wykładu okazały się bardzo praktyczne. Podczas spotkania zwrócono uwagę na to, w jaki sposób osoby chcące wyjechać do pracy za granicę powinny przygotować się do takiego wyjazdu, aby uniknąć  nieuczciwych pracodawców. Poruszono istotne kwestie takie jak:  zapisy  treści zawartych  w umowie, wynagrodzenie za wykonaną pracę, podróż, ubezpieczenie, warunki pracy i zamieszkania. Wskazano również, gdzie szukać bezpiecznych ofert pracy do pracy za granicą.