Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę

Zapotrzebowanie na pracowników sezonowych występuje w ogrodnictwie, hotelarstwie, gastronomi, szczególnie w trakcie sezonu turystycznego. Uczniowie klasy II EL uczestniczyli w wykładzie pani Anny Stokłosy- pracownika Europejskich Służb Zatrudnienia EURES. Temat wykładu to ”Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę”. Ponieważ zagraniczna praca sezonowa  cieszy się dużym zainteresowaniem, toteż treści wykładu okazały się bardzo przydatne. Podczas spotkania zwrócono uwagę na to, w jaki sposób osoby chcące wyjechać do pracy za granicę powinny się przygotować do takiego wyjazdu, aby nie dać się oszukać nieuczciwym pracodawcom. Poruszono także inne istotne kwesti, w tym:  zapisy  treści zawartych  w umowie, wynagrodzenie za wykonaną pracę, podróż, ubezpieczenie, warunki pracy i zamieszkania. Wskazano również, gdzie szukać bezpiecznych ofert pracy.