Akademia Lotnicza 2019

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Akademia Lotnicza 2019

Uczniowie z klas 3EO i 3EL, w ramach realizacji projektu „Akademia Lotnicza 2019”, odbywali zajęcia teoretyczne i praktyczne w Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie Balicach. W dniach 23-27 kwietnia, w ramach programu uczniowie poznali terminal pasażerski i terminal VIP. Pracowali na symulatorze do szkoleń koordynatorów ruchu lotniczego naziemnego w wirtualnej rzeczywistości. Ponadto wykonywali zadania praktyczne w lotniskowych punktach Info, Visitor’s Centre, Call Center, służbie Need Help oraz w biurze koordynacji terminalowej. Wszyscy uczestnicy szkolenia mieli także możliwość spotkania z koordynatorem ruchu lotniczego naziemnego zwanym „marszałkiem” i agentami handlingowymi. Szkolenie było okazją nie tylko do pogłębiania wiedzy teoretycznej, ale również praktycznego poznania zasad obsługi naziemnej samolotów oraz procedur obowiązujących na płycie postojowej. Każdy z uczniów otrzymał certyfikat, potwierdzający udział w zajęciach Akademii Lotniczej, a najlepsi będą mogli odbyć miesięczny stażu na stanowisku Need Help.