Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice

Uczniowie z klasy 2EO kształcący się w zawodzie  technik lotniskowych służb operacyjnych wzięli udział w „Dniu Przedsiębiorczości” zorganizowanym przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze na terenie  Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Podczas wycieczki młodzież miała okazję poznać specyfikę poszczególnych stanowisk pracy, wymagane kwalifikacje i umiejętności dla danego zawodu oraz warunki rekrutacji. W wieży kontroli lotów uczniowie asystowali przy pracy kontrolerów ruchu lotniczego oraz obserwowali operacje lotniskowe.  Dowódca zmiany Lotniskowej Służby Ratowniczo- Gaśniczej w Katowice Airport zaprezentował młodzieży działanie wozów bojowych oraz opowiedział o funkcjonowaniu straży na lotnisku i taktyce działań.  Wycieczka odbyła się w dniu 25 maja a jej organizatorem była pani prof. Ewa Litewka.