Wycieczka do Krakowa

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Krakowa

26 października grupa ponad 40 uczniów naszej szkoły z klas I-IV wzięła udział w wycieczce do Krakowa. W pierwszej części programu wycieczki jej uczestnicy odwiedzili Muzeum Lotnictwa. Uczniowie wysłuchali najpierw barwnej opowieści pana przewodnika o historii latania i samego lotnictwa, a potem rozpoczęli zwiedzanie. Młodzież podziwiała eksponaty, między innymi samoloty z okresu pierwszej i drugiej wojny światowej wraz z całym wyposażeniem. Kierując w się w stronę kolejnych  sal wystawowych uczniowie oglądali ekspozycję plenerową prezentującą głównie samoloty służące w armii polskiej. Była również możliwość obejrzenia wnętrza śmigłowca, którym papież Jan Paweł II podróżował po Polsce, podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny.

W drugiej części wycieczki uczniowie uczestniczyli w XXII Międzynarodowych Targach Książki EXPO Kraków. Mottem tegorocznych Targów, były słowa Arturo Pereza-Reverte z powieści „Królowa Południa": Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę. Nasi uczniowie przez kilka godzin spacerowali po dwóch  ogromnych halach wystawowych, zapoznając się z najnowszą ofertą wydawniczą  prezentowaną na ponad 700 stoiskach wydawnictw krajowych i zagranicznych. Dla wielu osób czas spędzony na Targach był okazją do zakupu ulubionych i ciekawych książek.